01.10.2017 – 08.10.2017

spomienka: svätých anjelov strážcov

spomienka: sv. Františka Assiského

spomienka: Ružencovej Panny Márie

za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu

+ Vincent, František a Mária, brat Róbert, Hedviga

+ Vojtech, Emília a Alojz

+ Michal a Terézia

Ružencové spoločenstvo

+ Viktor

+ Mária

Prvý piatok: Tento týždeň je prvý piatok v mesiaci, pozývame vás k pravidelnej sv. spovedi a to hodinu pred sv. omšami, v piatok od 17:00 je vyložená Oltárna Sviatosť k poklone. V pondelok spovedáme v domove dôchodcov na Jánskeho ulici a starých a chorých farníkov po domoch spovedáme v piatok od rána.

Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú uzavrieť v našom kostole v sobotu, 7. októbra:

o    15:00 Ľuboš Bojda a Magdaléna Muteková

o    16:00 Michal Valachovič a Miriama Szőllősyová

Každoročná farská adorácia: Na budúcu nedeľu je v našej farnosti, ako každý rok, celodenná farská poklona. Oltárna Sviatosť sa vystaví po každej sv. omši a ostane vystavená do 18.00. , o 17.30 modlitba sv. ruženca. O 18.00 bude sviatostné požehnanie celej farnosti. Prosím, aby ste sa zapísali do zoznamu, ktorý je na stolíku a vytvorili tak služby, aby bol stále niekto v kostole. Pozývame vás, aby ste sa prišli  pokloniť Eucharistickému Pánovi Ježišovi a strávili trošku času pred ním v modlitbe a adorácii.

Kurz lektorov: povzbudzujeme vás, aby ste sa zapojili viac do liturgie, pozorujem z roka na rok väčšiu pasivitu medzi nami navzájom. A tak je tu ponuka, ak chcete čítať, ale máte obavu, strach, trému – je tu kurz lektorov. Nahláste sa po sv. omšiach v sakristii, nechajte kontakt a potom sa dohodneme na termíne, ktorý bude vyhovovať väčšine záujemcov. Náš farník, Dr. Tibor Ujlacký, lektor, bude viesť kurz.

Srdiečka: Sestry vincentky prosia naše žienky, aby im ako každý rok pomohli s pečením srdiečok na zbierku Boj proti hladu. Napečené srdiečka môžete prinášať do sakristie alebo na vrátnicu na Šindolku do kláštora.

Zbierka: na budúcu nedeľu bude pravidelná mesačná (októbrová) zbierka na rekonštrukciu zoborskej fary a pastoračného centra. Vopred PBZ.