17.09.2017 – 24.09.2017

spomienka: sv. Andreja Kim Taegona, kňaza, a sv. Pavla Chong Hasanga a spoločníkov, mučeníkov

sviatok: sv. Matúša, apoštola a evanjelistu

(nitrianska diecéza) spomienka: sv. Emeráma, biskupa a mučeníka

(Katedrála) slávnosť: sv. Emeráma – titul katedrály

spomienka: sv. Pia z Pietrelciny, kňaza

+ Klaudia

+ Ján, Mária a súrodenci

na úmysel

+ Gizela

+ Mária

+ Ernest, Šarlota, Július a rodičia

Birmovanci: V sobotu, 23. septembra o 9:00 hod. je nácvik birmovancov v kostole, potom o 10:00 je sv. spoveď pre birmovancov, ich rodiny a birmovných rodičov. Prosím, pekne a hlboko sa pripravte spytovaním svedomia, pokojne si napíšte hriechy na papier, obnovte si v pamäti za pomoci modlitebných knižiek obrad sviatosti zmierenia, aby ste si vykonali kvalitnú sv. spoveď. Budeme spovedať 4 kňazi od 10.00.

Farská opekačka pre mladé rodinky s deťmi (aj bez, ktorí nemáte ešte): tento piatok od 16.00 do 20.00 v areáli kultúrneho domu (hneď vedľa kostola), za každého počasia, ak bude škaredo budeme vnútri, máme v zálohe elektrické grily. Prineste si každý, čo máte radi, chceme sa spolu stretnúť a spoločne prežiť piatkové popoludnie.  Pozvite aj tých, ktorí nechodia s nami do kostola.

Kurz lektorov: povzbudzujeme vás, aby ste sa zapojili viac do liturgie, pozorujem z roka na rok väčšiu pasivitu medzi nami navzájom. A tak je tu ponuka, ak chcete čítať, ale máte obavu, strach, trému – je tu kurz lektorov. Nahláste sa po sv. omšiach v sakristii, nechajte kontakt a potom sa dohodneme na termíne, ktorý bude vyhovovať väčšine záujemcov. Náš farník, Dr. Tibor Ujlacký, lektor, bude viesť kurz.

Doplnenie sviatostí pre dospelých: ak viete o niekom, kto by sa chcel stať kresťanom, alebo kto by si z dospelých chcel doplniť chýbajúce sviatosti, nech sa nahlási do konca septembra v sakristii.

Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú uzavrieť v našom kostole v sobotu, 23. septembra:

o    16:00 Rastislav Hrnek a Natália Rábeková

CVČ: V týchto dňoch prebieha stále zápis detí do Cirkevného centra voľného času pri fare na Klokočine. Podporme toto centrum tým, že tam zapíšeme naše deti, za 12 rokov svojej existencie sa toto CVČ už silno udomácnilo v povedomí veriacich aj neveriacich. V posledných rokoch vedenie nášho mesta systematicky sťažuje existenciu tohto zariadenia tým, že mu kráti dotácie, načas nevypláca peňažné prostriedky na mzdy, energie... Ukážme, že sa vieme zastať našich vecí.  Ponuka krúžkov na nástenke pred kostolom alebo na webe.

Zbierka: na budúcu nedeľu bude pravidelná mesačná zbierka na rekonštrukciu zoborskej fary a pastoračného centra. Vopred PBZ.