Farské oznamy:  6. veľkonočná nedeľa

21.05.2017 – 28.05.2017

slávnosť: Nanebovstúpenie Pána, prikázaný sviatok. V tento deň je zároveň sv. Urbana, patróna a ochrancu našej farnosti a kostola.

spomienka: sv. Filipa Neriho, kňaza

7. veľkonočná nedeľa

+ Ján, Júlia, Margita

za ZBP pre Emanuela

+ Ľubomíru

+ Michal a Antónia

Sv. omša o 9.30 zrušená.

+ Jozef, Mária a Johana

Farské hody: o týždeň v nedeľu budeme sláviť farské hody ku cti sv. Urbana, patróna nášho kostola a celej farnosti.  Vo štvrtok, v samotný deň liturgickej spomienky sv. Urbana, bude hlavným celebrantom sv. omše o 18.00 vdp. Pavol Kruták, provinciál rehole verbistov na Slovensku. Bude to zároveň malá duchovná príprava na nedeľné hody. V nedeľu detská sv. omša o 9.30 bude zrušená. Slávnostná sv. omša bude o 11.00 na námestí pred Artinom. V prípade zlého počasia v kostole. Hlavným celebrantom bude vdp. Mons. Pavol Zahatlan, rektor kňazského seminára v Nitre. Po sv. omši požehnáme zoborské vinice.  Potom bude farské agapé a tak prosím, aby sme priniesli nejaké dobroty.

Birmovanci: dnes o 17.00 hod. v kláštore u ružových sestier bude ďalšie stretnutie birmovancov.

Sv. omša v zoborskom kláštore: Na sviatok Nanebovstúpenia Pána dňa 25.5.2017 o 17.00 hodine bude sv. omša aj v ruinách kostola sv. Jozefa, v areáli liečebného ústavu. Hlavným celebrantom bude titulárny zoborský opát, Mons. Ladislav Belas. Bohoslužba sa uskutoční v interiéri Kostola svätého Jozefa pod holým nebom. V prípade zlého počasia v kaplnke liečebného ústavu.

Oznam:Jedna rodina hľadá pre svoju starú mamu opatrovateľku, pomocníčku, môže byť aj

dôchodkyňa, ktorá by zaistila pri nej prítomnosť aspoň v niektoré dni v týždni. Kontakt pre poskytnutie podrobnejších informácií u sestier vincentiek.

Festival Lumen:Srdečne vás pozývame na kresťanský festival Lumen, ktorý sa uskutoční 2. - 3. júna v Trnave. Tento rok je to už 25. jubilejný ročník festivalu a mladým ponúka výbornú hudbu, prednášky a diskusie, ktoré im pomôžu dotknúť sa Krista a spoznať nových priateľov. Viac informácii nájdete na www.fln.sk

Poďakovanie: Ďakujem Palkovi a Terazke Bielikovým za zaplatenie nových exteriérových reproduktorov, ktoré nám ukradli krátko pred Veľkou nocou. Tiež ďakujem Tonkovi Ivančíkovi a pánovi kaplánovi za ich namontovanie.

Zbierka: na budúcu nedeľu bude hodová zbierka. Vopred PBZ.