Farské oznamy:  2. pôstna nedeľa

12.03.2017 – 18.03.2017

 

Liturgický kalendár

12.03.

nedeľa

3. pôstna nedeľa

 

Úmysly sv. omší

14.03.

utorok

18:00

+ Katarína

15.03.

streda

18:00

za ZBP pri dožití 80 rokov Terézie, s prosbou o požehnanie pre celú rodinu

16.03.

štvrtok

18:00

+ Emília, Vojtech, Alojz a rodičia z oboch strán

17.03.

piatok

18:00

 

18.03.

sobota

18:00

+ Vojtech a rodičia

19.03.

nedeľa

8:00

poďakovanie pri dožití 90 rokov s prosbou o ZBP pre sestru Annu

9:30

za farnosť

11:00

+ Jozef a Jozefína a rodičia z oboch strán

 

Birmovanci: Dnes sa v kláštore u ružových sestier uskutoční birmovanecké stretnutie, o 17:00 hod.

 

Krížová cesta: Počas pôstu každý piatok bude bývať krížová cesta v našom kostole o 17.15 hod. a každú nedeľu o 15.00 na nitrianskej kalvárii .

 

2%: Aj tento rok sa uchádzam o vaše 2% zo zaplatenej dane, aj takto môžete pomôcť najväčšej výzve, do akej sme sa ako farnosť pustili – rekonštrukcia farskej budovy. Tlačivá si môžete zobrať vzadu na stolíku a len pripomínam, že potom je potrebné priniesť prefotenú poslednú stranu daňového priznania alebo doklad o poukázaní 2%, nakoľko nadácia je spoločná pre viaceré farnosti.

 

Pôstna krabička pre Afriku: Slovenská katolícka charita (SKCH) pripravila na aktuálne pôstne obdobie už šiesty ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku. Už malým príspevkom do papierovej pôstnej krabičky tak môžete veľmi pomôcť deťom a rodinám v krajinách subsaharskej Afriky. V minulom roku sme spoločne na Slovensku vyzbierali sumuviac ako 190 tisíc Eur, vďaka ktorým sme v Centre Nepoškvrneného srdca Panny Márie v Ugande vybudovali novú budovu škôlky a nové odborné učebne. V susednej Rwande sme v spolupráci s rehoľou palotínov otvorili Centrum sv. Vincenta Pallotti pre deti. Pôstne krabičky sú k dispozícii v predsieni kostola.

 

Zbierka: Na budúcu nedeľu bude pravidelná mesačná zbierka na rekonštrukciu farskej budovy. Vopred PBZ.  Tento víkend ste mali dostať do vašich schránok farský informačný list. Sú tam úvodné informácie o našom pláne zrekonštruovať farskú budovu. Len pre informáciu: na Zobore je 2770 poštových schránok J. Ak ho nemáte, tak si ho môžete zobrať zo stolíka vzadu pri dverách alebo stiahnuť z farskej web stránky.

 

Prosba na záver: Ak nakupujete v OC TESCO na Bratislavskej ulici, tak je tu veľká prosba (ak nenakupujete, tak treba teraz začať): Zoborský kláštor môže dostať od nadácie Tesco grant na vybudovanie oddychovo-náučnej expozície určenej pre verejnosť. A tak treba žetóny za nákup vhadzovať v OC Tesco za tento náš zoborský projekt. Žiadosť pripravil Zoborský skrášľovací spolok.  Bližšie info na výveske.

FUVI0111ADANAUL
FREE Joomla! template "Adana"
joomla 1.6 templates by funky-visions.de