30.10.2016 – 06.11.2016

slávnosť: Všetkých Svätých, prikázaný sviatok

spomienka na Všetkých verných zosnulých

spomienka: sv. Karola Boromejského, biskupa

+ rodičov, starých rodičov, krstných rodičov a ostatnú blízku rodinu

Za farníkov

+ Mária

+ Karol a Emília

+ Terézia (pohrebná) / + Anna (pohrebná)

+ Ladislav, Mária a Štefan

+ Elizabeth a Ivan

+ Karol a rodičia

V utorok, na sviatok Všetkých sv., sv. omša o 9.30 nebude.

Podmienky na získanie úplných odpustkov pre zosnulých:  sv. spoveď, prijať v daný deň sv. prijímanie, modlitba Otče náš, Zdravas, Sláva.

Úkon na získanie odpustkov: Prvý spôsob: kto v nedeľu na sviatok Všetkých svätých od poludnia a v pondelok do polnoci nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa Verím v Boha a Otče náš, môže získať úplne odpustky pre duše v očistci.                                                                       Druhý spôsob: kto od 1.11.do 8.11. nábožne navštívi cintorín a pomodlí sa za zosnulých, môže získať úplne odpustky raz  denne pre duše v očistci.

Sv.omša na Dušičky, 2.11., na mestskom cintoríne, neďaleko pamätníka za nenarodené deti, bude o 16.00 hod.

Naša farnosť sa už po 7.krát zapája do kampane Sviečka za nenarodené deti, 2.11. si spomenieme nielen na našich zomrelých, ale aj na malé deti, ktoré zomreli pri umelom alebo spontánnom potrate. Sviečku si môžete zobrať na stolíku pri dverách a podporiť túto kampaň 1 eurom.

Sviatosť manželstva chcú prijať v našom kostole:

- v piatok, 04. novembra: 15:00 – Eduard Gerek a Barbora Užovičová

Pamätajme na nich v našich modlitbách, nech im Pán pomáha a žehná na spoločnej ceste životom.

Stretnutie birmovancov: na buducú nedeľu, 6. novembra, o 17:00 hod. bude ďalšie stretnutie birmovancov v klaštore u ružových sestier.

Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci a tak vás pozývame k pravidelnej sv. spovedi.  Spovedáme od stredy hodinu pred sv. omšami. V piatok od 17:00 bude vyložená Sviatosť Oltárna k prvopiatkovej poklone. V pondelok doobeda spovedáme v penzióne.

Srdiečka: Ženy, ktoré by chceli pomôcť piecť srdiečka sestričkám v rámci zbierky Boj proti hladu, môžu prinášať napečené srdiečka do kláštora na Šindolku alebo k nám do sakristie. Vopred PBZ.

Dnes je biskupská zbierka určená na misie a podporu misionárov vo svete. PBZ.

Na budúcu nedeľu prídu sestry vincentky a budú po sv. omšiach predávať srdiečka v rámci svojej každoročnej zbierky BOJ PROTI HLADU.